Sülearvutite akud ja akulaadijad - Uudised

Akud – kuidas laadida?

AKUD
Küllap igaühel on iga päev taskus või kotis vähemalt üks seade, mille aku tahab pidevalt laadimist, mõnel ka rohkem. Kui tihti ja kuidas peaks akusid laadima, et nende eluiga võimalikult pikk oleks?

Lihtsamal juhul pole sellega oma pead mõtet vaevata, sest kui seade lubab end lahti võtta ja akut vahetada, pole häda midagi. Asendusakud on odavad ja pikendavad seadme eluiga märgatavalt. Aga mõned tootjad, näiteks Apple, disainivad oma seadmeid nii, et lahti võtta ja akut asendada pole koduste vahenditega võimalik. Kuidas neid akusid võimalikult kaua elus hoida? Uurib Portaal Lifehacker.
Tänapäeval on levinud akutüüpi liitium-ioon-aku. Neid ei vaeva vastik mäluefekt, mis oli suureks puuduseks vanemate niklipõhiste akutüüpide puhul. Kuid ka liitium-ioon-akude puhul peab silmas pidama mõningaid laadimisnippe.
Lae nagu linnukeAkudele ei meeldi, kui nad täiesti tühjaks laetakse. Selle asemel, et oodata, kuni seade end tühja aku tõttu välja lülitab ja siis laadima panna, tuleks kogu aeg aku laetuna hoida. Niisiis, lae natuke, siis tühjenda natuke. Laadimine käigu nagu linnunokatäite kaupa.
Ära hoia akusid täiesti täislaetunaNagu lõpuni tühjendamine, ei meeldi akudele ka 100% täislaetud olemine. Kõige õnnelikum on aku 40-80% ulatuses laetuna ja selle eluiga on kõige pikem. Aga kui aku on siiski 100% täis laetud, ei tohiks seda jätta laadija otsa. Paljud inimesed jätavad oma nutitelefoni ööseks laadima, aga õnneks on tänapäevased akud ja laadijad nii nutikad, et saavad aru, kui aku on täis ja lõpetavad laadimise.
Kord kuus tühjenda aku lõpuniTundub, et see nõuanne läheb vastuollu esimesega, aga soovitusel on oma põhjus. Uuema aja nutiakud oskavad kasutajale teada anda, kui kaua nad veel seadet elus suudavad hoida, näiteks, et antud kasutusaktiivsuse juures 2 tundi, 15 minutit. Kui akut on väga pikka aega laetud esimeses nõuandes soovitatud linnusuutäite kaupa, siis võib see funktsioon ebatäpseks muutuda. Täieliku tühjakslaadimisega kalibreeritakse aku uuesti.
Ära aja kuumaksAkudele ei meeldi, kui nad kuumaks lähevad, sest siis mahtuvus väheneb. Tihti esineb seda odavamate sülearvutite puhul – masin läheb nii kuumaks, et seda on ebameeldiv isegi puudutada, saati siis süles hoida. Sel puhul on kasu jahutiga varustatud sülearvuti alusest. Telefonid lähevad kuumaks siis, kui miski nende protsessoreid koormab. Seega kõik hetkel ebavajalikud rakendused ja sidekanalid kinni panna. Ruumis sees pole ju GPSi mõtet sees hoida, sest satelliidiga telefon niikuinii ühendust ei saa. Tänaval käies pole WiFist enamasti mingit kasu.
KokkuvõtteksKõiki neid nõuandeid tuleks rakendada mõistlikkuse piirides, et mitte vidina aku orjaks muutuda.  Pole mõtet keset ööd äratuskella helisema panna, et kontrollida, kui palju on telefoni aku laetud. Ükskõik, mida te teete, paari aastaga lõpetab enamik akusid oma efektiivse elutsükli ja kui just akutehnoloogias revolutsiooni ei juhtu, siis nii jääbki.
Allikas: http://e24.postimees.ee/2790936/vaata-kuidas-peaks-akusid-tegelikult-laadima
Toimetaja: Hendrik Alla

Vaata lähemalt »

Klient ostis Klickist tervelt 35 EUR maksva sülearvuti laadija ja kärsatas enda arvuti läbi

Vähe sellest, et tuntud suurettevõtete hinnad on kordades kallimad kui meil, on veel ka oht ebakompetentsete klienditeenindajate osas. Antud juhtumis jätsid teenindajad kliendile seletamata, kuidas ümber käia universaallaadijaga, sest nendel on teatavasti võimalik väljundpinget muuta.
Link artiklile: http://tarbija24.postimees.ee/2701182/tuntud-poest-soetatud-akulaadija-karsatas-arvuti-ara
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sülearvuti laadijad ja sülearvuti akud parimate hindadega – www.arvutiakud.ee
Sülearvuti laadija
sülearvuti aku

Vaata lähemalt »

Post24 pakiautomaate tuli juurde

Eesti Post paigaldas möödunud nädala lõpus Peetri Selveri juurde 84. Post24 pakiautomaadi.

Eesti Posti juhatuse liige Ansi Arumeel sõnas, et Eestis jätkatakse võrgustiku laiendamist järgmise aasta alguses. Sellel aastal  suurendatakse detsembri alguses pakiautomaatide arvu Lätis ja Leedus, kuhu lisanduvad moodulpakiautomaadid.
Pakiautomaatide võrgustiku laienemisega seoses on Arumeele kinnitusel paranenud ka pakkide liikumiskiirus. «Kolmandik klientidest lähevad pakile järele esimese nelja tunni jooksul pärast pakiautomaadi täitmist ehk keskpäevaks on neil juba pakid käes,» kinnitas Arumeel. 
Nüüdsest on üle Baltikumi töös 148 pakiautomaati. Pakke saab saata ja vastu võtta nii riigisiseselt kui Balti riikide vahel. Kuni kahe tööpäevaga jõuab pakk Eestist Läti või Leedu Post24 automaati.
Kui 2013. aasta märtsis lisandus võimalus Eestist pakke saata ka Läti ja Leedu pakiautomaatidesse, siis alates novembrist võivad kõik Post24 iseteenindust kasutades saata paki ka 20 uude välisriiki, kuhu toimetab paki kuller.

 
 
Allikas: http://www.tarbija24.ee/2592770/post24-pakiautomaatide-vorgustik-suurenes

Vaata lähemalt »
Sülearvuti akud

Lenovo müüb üle maailma 4 seadet sekundis

Lenovo äri õitseb jätkuvalt, võrreldes näiteks Delliga, kes on hädas ettevõttesiseste muutuste ja tarbijakaebustega, kirjutab Engadget.
Ettevõte müüs eelmises kvartalis rekordilised 29 miljonit seadet ning nägi nii tulu- kui kasuminumbri kahekohalist tõusu– see on selline kasvutase, mis võib jätta lausa mulje, nagu oleks väljutud stagneerunud lauaarvutiturult ning liitutud millegi illegaalsega.
Tegelikult on toimunud ettevõtte poolt pakutava jätkuv mitmekesistamine: nutitelefonide ja tahvelarvutite müügiühikud möödusid suvel lauaarvutite omast ning nüüd, SmartTV’dega kombineerituna, moodustavad need 15 protsenti Lenovo müügitulust – eelmisel aastal oli see kaheksa protsenti ning aastal enne seda neli protsenti.
 
Allikas: http://www.e24.ee/2591404/lenovo-muub-rekordilised-neli-seadet-sekundis

Vaata lähemalt »
ebay

eBay kelmused: ostke Eestist või kontrollige väga hoolikalt müüjat

Lehte on jõudnud uudis tuntud Interneti müügikeskkonnas eBay toimuvatest kelmustest. Panen kõigile südamele kontrollida alati müüja tausta või sooritada enda ost üldse Eestis. Riigisiseselt saate enda kauba kätte tunduvalt kiiremini kui seda Aasiast üle kuu aja oodata. Lisaks on tagatud kindel kvaliteet koos tarbijaõigustega.
eBayst asjade tellimine ei pruugi alati lõppeda hästi. Siinkohal ei laida ma tuntud müügikeskkonda maha, vaid kutsun teid üles ettevaatlikkusele.
Edukat ostlemist!
Viide artiklile: http://www.tarbija24.ee/1110252/hiinlased-petavad-ebays-heauskseid-ostjaid

Vaata lähemalt »

LOOS: iga kuu anname ära ühe tasuta sülearvuti aku

Lükkasime käima kampaania, et täiendada laoseisu just nende akudega, mida suuremal osal inimestest praegu või tulevikus vaja läheb.
Kampaania käigus loosime iga kuu välja ühe võitja, kes saab enda sülearvutile tasuta aku.
NB! Võitja saab endale aku täpselt sellele sülearvutile, mille ta kommentaaridesse kirja pani. Soovi korral saab võitja valida suurema elementide arvuga aku, et sülearvuti tööiga veelgi pikendada.
Mida osalemiseks teha?

 
Variant number 1.

 
 
 
1. Vajuta Facebook logole ja kirjuta sealse postituse alla, millise tootja sülearvutit kasutad ning selle täpne mudel. 2. Hakka meie sõbraks ning jaga meie Facebook postitust postitust.

Variant number 2.
 
 
 
 
 
 
1. Kirjuta meile kontaktvormi kaudu millise tootja sülearvutit kasutad ning selle täpne mudel.
2. Jäta kindlasti ka enda nimi ja e-mail.
 
 

Vaata lähemalt »
Soodustus

Püsikliendiprogramm: igalt ostult 10% soodustust

Hindame kõrgelt enda püsikliente. Usume, et meie sümpaatia on vastastikune. Meie omalt poolt pakume kliendile kvaliteetset kaupa parima hinnaga ning saame vastu rahuloleva kliendi, kes loodetavasti teeb ka enda järgmised ostud meie e-poes.
 
Registreeri ennast meilt ostes kasutajaks ja saa igalt järgnevalt ostult 10% soodustust.

Vaata lähemalt »
Allahindlus

-15% | Sooviksid igale ostule sellist allahindlust?

Püsikliendiprogrammiga oleme juba enda klientidele võimaldanud 10% allahindluse igalt ostult. Tegime võimalikuks veel lisa 5% soodustust, mis kokku võimaldab tervelt 15% soodustust ostukorvi pealt.
Selleks tuleks jätta pärast ostu sooritamist ja kauba kätte saamist meile ka tagasiside kodulehel olevasse vormi. Seejärel teatame teile sooduskupongi numbri, mis tuleks järgmisel ostmisel sisestada ostukorvis olevasse lahtrisse. Ja nii lihtne see ongi.

Vaata lähemalt »